Pre niektoré okresy Slovenska platí výstraha pred vetrom, silno fúka aj na horách

Slovensko Správy

18.11.2019 (Webnoviny.sk) – Meteorológovia v pondelok varujú pred vetrom v nižších polohách a na horách. Výstrahu 1.stupňa pred vetrom vydal Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pre okresy Levice, Nitra, Zlaté Moravce, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Topoľčany a Hlohovec.

„Ojedinele sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo rýchlosť okolo 65 km/h a priemernú rýchlosť okolo 45 km/h,” konštatujú meteorológia.

V horách bude v pondelok taktiež veterno, výstraha 1. stupňa platí do 16:00 pre okresy Banská Bystrica, Brezno, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Tvrdošín a Poprad. Miestami sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť 70 – 85 km/h a v nárazoch okolo 110 km/h.

Výstraha pre osem okresov platí do 13:00 a na horách má silno fúkať do 16:00. Predpokladaná rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity a môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.

Viac k témam: počasie, predpoveď počasia, silný vietor
Zdroj: Webnoviny.sk – Pre niektoré okresy Slovenska platí výstraha pred vetrom, silno fúka aj na horách © SITA Všetky práva vyhradené.