Pozrite si video Unicef: 6 vecí, ktoré by ste mali vedieť o koronavíruse

Slovensko Správy

3.3.2020 (Webnoviny.sk) –
https://cdn.webnoviny.sk/sites/32/2020/03/corona.m4v

Vietnamskí chlapci Bach, Bao a Khang ukazujú, ako si v čase šírenia chrípky a koronavírusu máme dávať pozor a nechytať si neumytými rukami nos, ústa a oči.

https://cdnv.webnoviny.sk/sites/32/2020/03/unicef.mp4

Príbeh 5-ročnej Yuanyuan z Wuhanu – mesta odkiaľ sa začal šíriť koronavírus COVID-19 do sveta

Jej rodičia aj starí rodičia boli pozitívne testovaní na koronavírus a hospitalizovali ich v nemocnici. Yuanyuan bola jediná z rodiny, ktorá neochorela. Zdravotnícky personál sa rozhodol o dievčatko postarať a pripravil pre ňu izbičku v nemocnici. Mesto bolo 23. januára uzavreté, aby sa zabránilo ďalšiemu šíreniu vírusu. Malej Yuanyuan zabezpečili stravu a samozrejme ju poučili, čo má robiť, aby sa chránila pred koronavírusom. Dievčatko je veľmi poslušné a snaží sa plniť všetky inštrukcie zdravotníckeho personálu: konzumuje veľa vitamínov, často odpočíva a chodí von na slniečko. Yuanyuan tiež pravidelne telefonuje s mamičkou a rozveseľuje ju. Koronavírus tak veľmi zasiahol do jej života, že sa často objavuje aj v kresbách.

„Na obrázku sú vírusy okolo slnka. A slnko ich zničí,” hovorí Yuanyuan.

UNICEF

UNICEF je jednou z najvýznamnejších humanitárnych organizácií na svete, ktorá pomáha deťom v núdzi už viac ako 70 rokov. Pracuje vo viac ako 190 krajinách a teritóriách, na tých najťažšie dosiahnuteľných miestach. Pracuje deň čo deň, aby pomohla prežiť deťom, ktoré sa ocitli v núdzi. Ochraňuje ich práva, zabezpečuje pre ne vodu, jedlo, strechu nad hlavou, lieky, vzdelanie, aby dostali šancu naplniť svoj potenciál.

UNICEF síce patrí medzi organizácie OSN, má však špecifické postavenie – je jediným fondom OSN, ktorý nie je financovaný zo strany OSN, ani nemá pridelenú pevnú rozpočtovú položku zo štátneho rozpočtu. Naša pomoc  deťom v núdzi je úplne závislá od dobrovoľných príspevkov jednotlivcov, spoločností a ďalších donorov.  V roku 1965 získal Detský fond UNICEF Nobelovu cenu mieru za milióny zachránených detských životov a za propagáciu bratstva medzi národmi.

Informačný servis

Viac k témam: koronavírus, UNICEF
Zdroj: Webnoviny.sk – Pozrite si video Unicef: 6 vecí, ktoré by ste mali vedieť o koronavíruse © SITA Všetky práva vyhradené.