Požiar pri Francúzskej riviére ustupuje, evakuovať však museli tisíce ľudí z kempov i hotelov

Správy Svet

19.8.2021 (Webnoviny.sk) – Požiar, ktorý už štyri dni pustoší lesy pri Francúzskej riviére, podľa miestnych úradov spomaľuje spolu s ustupujúcim vetrom a horúčavami. Naďalej s ním však bojuje viac ako 1 100 hasičov.

Plamene si vyžiadali dvoch mŕtvych, 27 zranených a tiež evakuáciu najmenej 10-tisíc ľudí z kempov, hotelov a domov v regióne.

Požiar spálil tisíce hektárov lesa

Požiar je podľa zástupcov departementu Var „menej zúrivý a jeho postup sa spomalil“. Silný vietor od Stredozemného mora, ktorý pomáhal šíriť požiar, sa podľa aktuálnych informácií upokojuje a klesajú aj teploty. „Môžeme byť optimistickí,“ konštatoval šéf regionálnej hasičskej služby Dominique Lain pre France-Info.

Požiar, ktorý vypukol v pondelok asi 40 kilometrov smerom do vnútrozemia od pobrežného mesta Saint-Tropez, už spálil asi 7 100 hektárov lesa.

Oheň najhoršie zasiahol Grécko

Lesné požiare počas tohto leta zasiahli aj oblasti Grécka, Turecka, Talianska, Alžírska alebo Španielska.

Stovky gréckych a poľských hasičov vo štvrtok ďalej bojovali s rozsiahlym požiarom, ktorý horí už štvrtý deň v borovicovom lese severozápadne od Atén.

Lesný požiar pri dedine Vilia, asi 60 kilometrov od Atén, už spálil tisícky hektárov lesa a vynútil si evakuáciu viacerých obcí v oblasti. Snahy hasičov by navyše mohol skomplikovať silný vietor, ktorý hlásia na popoludnie.

Viac k témam: hasiči, lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk – Požiar pri Francúzskej riviére ustupuje, evakuovať však museli tisíce ľudí z kempov i hotelov © SITA Všetky práva vyhradené.