Poslanci začali rozpravu k novele interrupčného zákona, do druhého čítania posunuli aj Sulíkovú lex korona

Slovensko Správy

8.7.2020 (Webnoviny.sk) – Poslanci Národnej rady SR (NR SR) v stredu začali rozpravu k novele zákona upravujúcej opatrenia pre ženy, ktoré uvažujú o umelom prerušení tehotenstva.

Tri návrhy

Novela zákona o zdravotnej starostlivosti z dielne koaličných poslancov za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) „má dať žene reálnu možnosť rozhodnúť sa po zvážení všetkých dostupných informácií a možností ako zodpovedne nasmerovať svoj život“.

Okrem iniciatívy poslancov hnutia OĽaNO sú v programe schôdze ďalšie tri návrhy týkajúce sa interrupčnej legislatívy z dielne nezaradených poslancov a strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS). Deviata schôdza pléna pokračuje vo štvrtok 9. júla o 09:00.

Členovia zákonodarného orgánu dnes taktiež posunuli do druhého čítania balíček opatrení na pomoc podnikateľskému prostrediu známy ako „lex korona“.

Podpora podnikateľského sektora

Návrh ministerstva hospodárstva podporilo 78 poslancov, zdržalo sa 30 zákonodarcov, dvaja boli proti. Cieľom opatrení je podpora podnikateľského sektora v čase útlmu spôsobeného pandémiou COVID-19 a zároveň rýchle naštartovanie hospodárstva po uvoľnení prijatých opatrení.

Návrh zákona obsahuje podľa rezortu hospodárstva opatrenia administratívnej povahy, odstraňuje zbytočné byrokratické ustanovenia v jednotlivých zákonoch, zrušuje viaceré povinnosti, odstraňuje prekážky v podnikaní a znižuje náklady pre malých a stredných podnikateľov a živnostníkov. O novele rokujú poslanci v skrátenom legislatívnom konaní.

V pléne v stredu vystúpili aj slovenskí europoslanci, ktorí zákonodarcom predstavili informáciu o možnostiach čerpania finančných zdrojov Európskej únie na podporu ekonomiky Slovenskej republiky.

Viac k témam: interrupcia, Lex korona
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci začali rozpravu k novele interrupčného zákona, do druhého čítania posunuli aj Sulíkovú lex korona © SITA Všetky práva vyhradené.