Poradca brazílskeho prezidenta je nakazený koronavírusom, nedávno sa stretol s Trumpom

Správy Svet

12.3.2020 (Webnoviny.sk) – Šéf komunikačného odboru brazílskeho prezidenta Jaira Boslonara sa nakazil novým koronavírusom. Vo štvrtok o tom v stanovisku informoval zmienený odbor s tým, že výsledky testu Fábia Wajngartena boli pozitívne. Úrad prezidenta preto prijíma preventívne opatrenia, aby zabezpečil Bolsonarovo zdravie.

Trojdňová návšteva USA

Wajngarten bol členom Bolsonarovej delegácie počas jeho trojdňovej návštevy USA a v sobotu bol v rezorte Mar-a-Lago, kde sa okrem iných stretol aj s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

Wajngarten zverejnil aj fotografiu, na ktorej pózuje vedľa Trumpa, a na videu z podujatia ho vidno, ako stojí za oboma prezidentmi. Na stretnutí v Mar-a-Lago boli aj Trumpova dcéra Ivanka, jej manžel Jared Kushner, niekdajší newyorský starosta Rudolph Giuliani, brazílsky minister zahraničia Ernesto Araujo a Bolsonarov syn Eduardo.

Trump vo štvrtok novinárom v Oválnej pracovni Bieleho domu povedal, že s celou brazílskou delegáciou v Mar-a-Lago povečerali. „Neviem, či tam bol tlačový poradca. Nerobili sme nič nezvyčajné,“ vyjadril sa americký prezident.

Upozornili americké úrady

Komunikačný odbor brazílskeho prezidenta okrem iného informoval, že upozornili americké úrady, aby mohli prijať preventívne opatrenia. Biely dom na opakované otázky neodpovedal, uviedla tlačová agentúra AP.

Wajngarten pôvodne v stredu poprel správu o tom, že by ho testovali na nový koronavírus a na sociálnych sieťach napísal, že je na tom zdravotne dobre. Podľa stanoviska jeho odboru je už v domácej karanténe.

Brazílske noviny Estado de S.Paulo informovali, že testy na koronavírus podstúpil aj Bolsonaro a jeho výsledky by mali byť zrejme známe v piatok.

Floridský senátor Rick Scott, ktorý sa s Bolsonarom stretol v Miami, oznámil, že zostáva v domácej karanténe, aj napriek tomu, že si myslí, že riziko je pre neho nízke.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Poradca brazílskeho prezidenta je nakazený koronavírusom, nedávno sa stretol s Trumpom © SITA Všetky práva vyhradené.