Poľsko ukázalo cestu, ako bojovať proti komunizmu, korupcii a korone, vyhlásil premiér Matovič (video+foto)

Správy Svet

3.7.2020 (Webnoviny.sk) – Poľsko je vzorom boja proti komunizmu, korupcii a ochoreniu Covid-19. Médiám to v piatok 3. júla v budove Úradu vlády Poľskej republiky vo Varšave povedal slovenský premiér Igor Matovič (OĽaNO) v rámci spoločného vyhlásenia s poľským predsedom vlády Mateuszom Morawieckim.

Poľsko nám ukázalo cestu

Obaja premiéri zároveň vyzdvihli bilaterálne vzťahy medzi Slovenskom a Poľskom a vyjadrili do budúcna nádej na ďalšiu spoluprácu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Ľudia žijúci v Poľsku sú našimi bratmi a sestrami. Poľsko je krásna krajina, ktorá nám ukázala cestu, ako bojovať s komunizmom. Okrem toho je Poľsko taktiež vzorom boja proti korupcii a korone,“ vyhlásil Matovič.

Oba štáty podľa jeho slov zvládajú koronakrízu veľmi dobre, aj keď boj proti tomuto vírusu ešte nepovažuje za ukončený.

Matovič chce vzájomné vzťahy zlepšovať

„Naše vzájomné vzťahy sú výborné a môžu byť už len lepšie. Poľsko je okrem už spomínaných vecí taktiež vzorom pri čerpaní eurofondov a v tomto sa od nich chceme poučiť. Aj preto je súčasťou slovenskej delegácie v Poľskej republike ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí),“ uviedol slovenský premiér. Vyzdvihol taktiež spoluprácu oboch krajín v oblasti cestovného ruchu.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) sa v piatok 3. júla zúčastňuje na pracovnej návšteve Poľskej republiky a na summite Visegrádskej štvorky (V4) vo Varšave. Okrem toho absolvuje v poobedňajších hodinách aj pietny akt kladenia vencov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Premiér Igor Matovič navštívil Poľsko (fotografie)

Viac k témam: Koronavírus, V4 Visegrádska štvorka
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľsko ukázalo cestu, ako bojovať proti komunizmu, korupcii a korone, vyhlásil premiér Matovič (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.