Polícia zverejnila pohľadnice pre najhľadanejších Slovákov v zahraničí (foto)

Slovensko Správy

24.12.2019 (Webnoviny.sk) – Policajný zbor opäť po roku zverejnil pohľadnice, ktoré majú prilákať najhľadanejších Slovákov domov. Fotografie sú dostupné na oficiálnom účte polície na sociálnej sieti Facebook. Medzi hľadanými je napríklad aj bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby (SIS) Ľuboš Kosík, ktorého medzičasom súd právoplatne odsúdil.

Kasting na Chorvátskej 5 v Bratislave

Pohľadnicu pripravili policajti aj pre Viliama Mišenku, ktorý je hľadaný pre vraždu, tiež Mariánovi Štajgárovi za rovnaký čin a aj Henrichovi Szűcsovi, ktorý je hľadaný pre účasť v organizovanej skupine a za vydieranie.

„Vilo. Hľadáme sprievodcu po Južnej Amerike! Kasting prebieha na Chorvátskej 5 v Bratislave,“ píše sa v pohľadnici pre Mišenku. „Ľubo, poď si po rokoch užiť lyžovačku v Jasnej! Najlepšie skipasy nájdeš na Chorvátskej 5 v Bratislave,“ píšu policajti Kosíkovi.

Chorvátska päť je v hlavnom meste adresa Justičného paláca.

Super kaderník pre Maja

Policajti napísali aj Mariánovi Štajgárovi. „Majo, poznáme jedného super kaderníka! Jeho salón nájdeš na Chorvátskej 5 v Bratislave,“ píše sa v pohľadnici. Odkaz si nájde aj Henrich Szűcs. „Heňo, pripoj sa ku kamošom na partičku mariášu! Herný klub u takáčovcov nájde na Chorvátskej 5 v Bratislave,“ uvádza polícia.

Podnikateľ spájaný s podsvetím Viliam Mišenka má ísť do väzenia na 23 rokov. Kosík by mohol aj napriek svojmu trestu za vydieranie zohrať dôležitú úlohu pri vyšetrovaní únosu Michala Kováča mladšieho. Expríslušník SIS sa totiž podľa vlastných tvrdení na akcii z 90. rokov minulého storočia osobne zúčastnil.

Štajgára hľadá polícia v súvislosti s vraždou, Szűcsa za vydieranie a účasť v organizovanej zločineckej skupine. Obdobné pohľadnice zverejňuje polícia každoročne na Vianoce.

Viac k témam: polícia pátra
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia zverejnila pohľadnice pre najhľadanejších Slovákov v zahraničí (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.