Polícia upozorňuje na podvodné telefonáty, obetiam ponúkajú bankové produkty

Slovensko Správy

7.5.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia upozorňuje na podvodné telefonáty, pri ktorých páchatelia kontaktujú občanov ako klientov niektorej z bánk a ponúkajú im bankové produkty, ako napríklad hypotekárny úver, bezúčelový úver či vedenie bežného účtu.

Spoof telefónne čísla

Cieľom takýchto telefonátov je získanie autentifikačných a verifikačných údajov osoby k službám či produktom banky tak, aby následne mohli byť zneužité k neoprávneným finančným transakciám. Informovala o tom hovorkyňa prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Podľa zistení polície k telefonátom prichádza z takzvaných spoof telefónnych čísiel. Sú to také telefónne čísla, ktoré sa obeti zobrazujú na displeji telefónu ako telefónne čísla, ktoré banky využívajú ku kontaktu s klientmi. Ich cieľom je vzbudiť dojem, že ide v skutočnosti o komunikáciu s pracovníkom banky.

Neposkytujte údaje ku karte

„Upozorňujeme občanov, aby v prípade takýchto telefonátov neposkytovali žiadne zo svojich autentifikačných a verifikačných údajov k žiadnym bankovým službám, či produktom,“ uviedla polícia s tým, že banka vyžaduje osobné údaje pre identifikáciu klienta, avšak nikdy nie údaj ku konkrétnej službe, či produktu.

„Kontrolky opatrnosti by vám mali zablikať aj v prípade, ak si niekto pýta údaje platobných kariet a údaje k službe internetbanking, avšak ani tieto údaje neposkytujte,“ uzavrela.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: podvod, polícia, telefón
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia upozorňuje na podvodné telefonáty, obetiam ponúkajú bankové produkty © SITA Všetky práva vyhradené.