Polícia upozorňuje na falošnú zbierku pre malého chlapca, ktorá sa šírila na sociálnych sieťach

Slovensko Správy

20.2.2020 (Webnoviny.sk) – Polícia na svojej stránke upozornila na podvodnú zbierku pre malého chlapca, ktorá sa šírila na sociálnych sieťach. Policajti informáciu zverejnili aj na svojej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Vo svojom príspevku apelovali na občanov, aby si overili, či transparentný účet existuje a či je zbierka a jej dôvod reálny.

Šírený podvodný príspevok uvádzal, že zbiera peniaze pre malého chlapca Samka, ktorý mal trpieť svalovou dystrofiou. K textu bola priložená fotografia, na ktorej sa mal nachádzať daný chlapec.

Polícia však zistila, že daná fotografia bola zverejnená na portáli dailymail.co.uk a článok sa týkal malého štvormesačného austrálskeho chlapca, ktorý takmer zomrel na meningitídu.

„V súčasnej dobe je predmetný príspevok o ‚Samkovi‘ vymazaný z oboch sociálnych sietí,“ podotkla polícia. V závere sa obrátila na občanov, aby si vždy overili, či transparentný účet skutočne existuje. „Taktiež je potrebné si z viacerých zdrojov overiť, či je zbierka a dôvod zbierky reálny, a to z viacerých zdrojov,“ uzavrela polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: podvod, zbierka
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia upozorňuje na falošnú zbierku pre malého chlapca, ktorá sa šírila na sociálnych sieťach © SITA Všetky práva vyhradené.