Polícia stále dohliada na dodržiavanie pandemických opatrení, v uplynulom týždni zaznamenala 1 390 prehreškov

Slovensko Správy

5.5.2021 (Webnoviny.sk) – Polícia v uplynulom týždni zaznamenala 1 390 prehreškov voči pandemickým opatreniam. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Zo zistených priestupkov a deliktov bolo 1 020 prípadov porušenia zákazu vychádzania, 325 prípadov porušenia povinnosti nosenia rúšok, 42 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény a tri prípady porušenia zákazu otvorenia prevádzok.

Viac o téme: Koronavírus

Za zistené prehrešky policajti uložili 982 pokút v celkovej výške 43 400 eur. Viac ako 162 prípadov bolo postúpených na regionálne úrady verejného zdravotníctva.

Porušenia zákazu vychádzania

Policajti od začiatku roka evidujú 42 963 prípadov porušenia zákazu vychádzania, 18 397 prípadov porušenia povinnosti nosenia rúšok, 1 208 prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény a 124 prípadov porušenia zákazu otvorenia prevádzok.

Najviac priestupkov eviduje polícia v Prešovskom kraji, a to viac ako 12-tisíc. Zvyšné kraje nepresiahli hranicu desaťtisíc zaznamenaných priestupkov a deliktov.

Naďalej platí núdzový stav

Polícia upozorňuje, že napriek uvoľňovaniu opatrení naďalej platí núdzový stav, a preto počas výkonu kontrol pokračuje vo využívaní všetkých dostupných síl a prostriedkov Policajného zboru. Do služieb s policajtmi sú podľa hovorkyne naďalej zaraďovaní aj príslušníci Ozbrojených síl SR.

Počas kontrol sa zameriavame na miesta so zvýšenou koncentráciou osôb ako nákupné strediská, stanice, odberné miesta a podobne,” vysvetlila Bárdyová. Dodala, že kontroly pokračujú aj na hraničných priechodoch a na hraniciach okresov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: hraničné kontroly, pandemické opatrenia, pokuty, Zákaz vychádzania
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia stále dohliada na dodržiavanie pandemických opatrení, v uplynulom týždni zaznamenala 1 390 prehreškov © SITA Všetky práva vyhradené.