Polícia riešila kuriózny prípad: Žena, ktorá požiadala o pomoc bola v pátraní a šofér nemal vodičský preukaz

Slovensko Správy

21.4.2020 (Webnoviny.sk) – Kuriózny prípad riešili policajti v Senickom okrese. Zavolala im posádka vozidla, ktorá tvrdila, že ich prenasleduje nejaké auto. Pri preverovaní vyšlo najavo, že po oznamovateľke je vyhlásené pátranie, šofér nevlastní vodičský preukaz a posádka ani nemala rúška.

Ako informovala trnavská krajská polícia, ženu predviedli na Obvodné oddelenie Policajného zboru Senica, kde ju vypočuli. Vodičovi ďalšiu jazdu zakázali a vec postúpili na riešenie správnemu orgánu.

Rúško na tvári mala len oznamovateľka, ostatní traja túto povinnosť ignorovali. Keď ich na to policajti upozornili, začali sa správať arogantne a vulgárne. Nezodpovednú posádku vyriešili policajti v zmysle zákona o civilnej ochrane.

Viac o téme Koronavírus

Podľa neho je za takýto priestupok, spáchaný počas mimoriadnej situácie, možné uložiť pokutu v blokovom konaní do 1 000 eur a takúto pokutu im aj vyrubili.

Viac k témam: Koronavírus, pátranie
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia riešila kuriózny prípad: Žena, ktorá požiadala o pomoc bola v pátraní a šofér nemal vodičský preukaz © SITA Všetky práva vyhradené.