Polícia prehľadávala hostel, v ktorom býval útočník z londýnskeho Streathamu

Správy Svet

3.2.2020 (Webnoviny.sk) – Britská polícia v pondelok prehľadáva hostel, v ktorom býval útočník z londýnskeho Streathamu. Dvadsaťročného Sudesha Ammana zastrelila polícia v nedeľu na rušnej ulici Streatham High Road po tom, čo pobodal dvoch ľudí. Polícia oznámila, že útok súvisel s islamským extrémizmom.

Islamský štát ho označil za ich bojovníka

Ammana približne pred týždňom prepustili z väzenia, kde si odslúžil polovicu trestu za obvinenia súvisiace s terorizmom a bol pod policajným dohľadom. Protiteroristická polícia uviedla, že v súvislosti s prípadom zatiaľ nikoho nezatkla a vyšetrovanie pokračuje. Islamský štát medzičasom oznámil, že Amman bol ich „bojovník“.

Útočník pobodal dvoch ľudí na ulici

Útok sa odohral vo štvrti Streatham na juhu Londýna okolo 14:00 miestneho času. Amman pobodal na ulici dvoch ľudí a polícia ho následne zastrelila. Predchádzajúce informácie o tom, že bol opásaný falošnými výbušninami, sa nepotvrdili.

Do nemocnice previezli so zraneniami jednu päťdesiatničku a muža štyridsiatnika, ako aj ďalšiu ženu po dvadsiatke, ktorú zranili črepy skla rozbitého v dôsledku streľby. Nikto z troch zranených nie je v ohrození života.

Viac k témam: extrémisti, extrémizmus, islamský štát, pobodanie ľudí, teroristický útok v Londýne, útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia prehľadávala hostel, v ktorom býval útočník z londýnskeho Streathamu © SITA Všetky práva vyhradené.