Polícia plánuje vyzdvihnúť telá obetí výbuchu sopky White Island, hrozí riziko ďalšej erupcie

Správy Svet

12.12.2019 (Webnoviny.sk) – Novozélandská polícia plánuje v piatok vyzdvihnúť telá obetí vulkanickej erupcie z malého ostrova White Island, a to aj napriek riziku ďalšieho výbuchu. Predpokladá sa, že na ostrove sa stále nachádza osem tiel. Pondelňajšia erupcia pripravila o život aj osem ďalších už potvrdených obetí a mnohým osobám spôsobila zranenia. Viacerí stále ležia s ťažkými popáleninami v nemocnici.

Austrálčania tvorili najväčšiu skupinu zo 47 ľudí, ktorí sa v čase výbuchu nachádzali na White Islande. Deviati ďalší pochádzali zo Spojených štátov, piati z Nového Zélandu, štyria z Nemecka, dvaja z Číny, dvaja z Veľkej Británie a jeden z Malajzie. Austrálsky premiér Scott Morrison oznámil, že medzi mŕtvymi je pravdepodobne až desať Austrálčanov.

White Island leží približne 50 kilometrov od pobrežia novozélandského Severného ostrova a je obľúbeným cieľom turistov. Vulkanológovia vo štvrtok varovali, že ďalšiu erupciu na ostrove počas najbližších 24 hodín nemožno vylúčiť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch sopky White Island na Novom Zélande (fotografie)

Viac k témam: obete, sopka White Island
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia plánuje vyzdvihnúť telá obetí výbuchu sopky White Island, hrozí riziko ďalšej erupcie © SITA Všetky práva vyhradené.