Polícia na Malte prehľadala jachtu podnikateľa, ktorého zatkli v prípade vraždy novinárky

Správy Svet

22.11.2019 (Webnoviny.sk) – Polícia na Malte prehľadala jachtu miestneho podnikateľa, ktorého vypočúvala v rámci vyšetrovania vraždy investigatívnej novinárky z roku 2017. Yorgena Fenecha zatkli v stredu po tom, čo vojaci zastavili plavidlo s ním na palube, keď opúšťalo ostrov. O deň neskôr ho ale prepustili na policajnú kauciu. Vyšetrovatelia v piatok za prítomnosti podnikateľa jachtu prehľadali a následne ho znova vypočúvali.

Maltské úrady môžu držať niekoho vo väzbe len 48 hodín bez toho, aby voči nemu vzniesli obvinenia. Danú osobu však môžu znova predviesť na výsluch.

Polícia na Malte sa snaží nájsť objednávateľa vraždy Daphne Caruanovej Galiziovej. Novinárka, ktorá sa venovala boju proti korupcii, prišla o život predvlani pri výbuchu bomby v jej aute. Maltský premiér Joseph Muscat vyšetrovanie označil za „najväčšie, ktoré naša krajina zažila“.

Viac k témam: novinárka, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia na Malte prehľadala jachtu podnikateľa, ktorého zatkli v prípade vraždy novinárky © SITA Všetky práva vyhradené.