Policajti museli v karanténnom centre spacifikovať 52 lesných robotníkov z okresu Detva

Slovensko Správy

8.5.2020 (Webnoviny.sk) – Policajti zasahovali vo štvrtok večer v karanténnom zariadení v Gabčíkove. Približne 50 Detvancov sa nevedelo pod vplyvom alkoholu vpratať do kože.

Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, 52 lesných pracovníkov z okresu Detva, ktorí sa vrátili z Nemecka, začalo búchať do zariadení izieb a vulgárne pokrikovať.

Na miesto boli okrem príslušníkov obvodných oddelení vyslané policajné posily z Pohotovostného policajného útvaru a Pohotovostných motorizovaných jednotiek.

Počas zásahu repatriantom odobrali asi 20 litrov alkoholu, ten im po prepustení z karantény vrátia.

Polícia za dodržania prísnych bezpečnostných opatrení v súčinnosti s hasičmi a záchranármi všetkých 52 osôb skontrolovala a prehliadla 14 izieb. Zariadenie v nich poškodené nebolo a nikto nebol zranený.

Jedna osoba bola riešená v blokovom konaní za porušenie karanténnych opatrení. Polícia s vojakmi zostala karanténe zariadenie naďalej monitorovať.

Viac k témam: karanténa, repatrianti
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajti museli v karanténnom centre spacifikovať 52 lesných robotníkov z okresu Detva © SITA Všetky práva vyhradené.