Poľadovica skomplikovala rannú dopravu, hasiči zasahovali najmä na východe Slovenska

Slovensko Správy

9.1.2020 (Webnoviny.sk) – Mrznúci dážď a poľadovica vo štvrtok ráno komplikovali dopravu na väčšine územia Košického kraja. Ako pre agentúru SITA potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Lenka Ivanová zlá situácia je momentálne aj v Trebišovskom a Michalovskom okrese, kde prší a dážď hneď na vozovke namŕza.

Na mnohých miestach Košického kraji padá mrznúci dážď, ktorý spôsobuje poľadovicu. „Momentálne ešte nemáme presne čísla nehodovosti. Hliadky sú neustále v teréne a presúvajú sa od jednej nehodovej udalosti k druhej. Policajti sú v uliciach, dohliadajú a pomáhajú, ako sa dá, žiaľ, počasie ovplyvniť nevieme,“ uviedla pre agentúru SITA Ivanová.

Ako dodala, je nevyhnutné, aby vodiči svoju jazdu prispôsobili aktuálnym poveternostným podmienkam a jazdili opatrne. Policajti sú v teréne a situáciu monitorujú.

Situácia v Košiciach nebola ráno až taká zla ako v iných okresoch. „Od rána sme mali v Košiciach päť výjazdov a momentálne neevidujeme žiadne ťažšie zranenia,“ uviedol pre agentúru SITA operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.

Viac k témam: poľadovica
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľadovica skomplikovala rannú dopravu, hasiči zasahovali najmä na východe Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.