Podozrenia vraj padajú aj na Kočnera, polícia začala trestné stíhanie v prípade predaja bytov

Slovensko Správy

Fotogaléria: Marián Kočner

25.11.2019 (Webnoviny.sk) – Polícia začala trestné stíhanie ohľadne podozrenia z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku, pričom tieto podozrenia sa týkajú väzobne stíhaného podnikateľa Mariana K. Agentúru SITA o tom informovalo tlačové oddelenie Demokratickej strany.

Štát zlyháva

O začatí trestného stíhania polícia upovedomila opozičného poslanca Jozefa Rajtára, ktorý vo veci podával trestné oznámenie. Marian K. sa podľa Rajtára trestnej činnosti dopúšťal prostredníctvom svojej spoločnosti Správa a inkaso pohľadávok s.r.o. Spoločnosť podľa médií predávala byty na Cintorínskej ulici v Bratislave, pričom ich výnos išiel dcére Mariana K., ktorá bola ich záložnou veriteľkou.

„Štát by mal dokázať obmedziť či zrušiť vlastnícke práva kriminálnych živlov k majetku, ktorý bol alebo mohol byť získaný na základe nelegálnych aktivít. To sa týka aj majetku Mariana K., aj odsúdeného Ladislava Bašternáka. Štát však v oboch prípadoch zlyháva,“ uviedol Rajtár.

Podľa informácií denníka Sme firma Mariana K. Správa a inkaso pohľadávok predala na konci februára tohto roku tri byty v bratislavskom Starom Meste, konkrétne v komplexe Urbanic na Cintorínskej ulici.

Kočnerova dcéra získala záložné právo

Napriek tomu, že podnikateľ je väzobne stíhaný pre kauzu údajného falšovania miliónových zmeniek, obchodný podiel v danej spoločnosti mu nebol zablokovaný. Cena jedného bytu sa údajne pohybovala na úrovni 300-tisíc eur.

Podľa denníka mala spoločnosť Mariana K. zároveň vyplatiť časť peňazí jeho dcére, lebo pred predajom bytov na ne získala záložné právo. Dva z bytov následne kúpili deti istej daňovej úradníčky.

Viac k témam: predaj bytu, Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko)
Zdroj: Webnoviny.sk – Podozrenia vraj padajú aj na Kočnera, polícia začala trestné stíhanie v prípade predaja bytov © SITA Všetky práva vyhradené.