Podnikateľ Suchoba čelí obvineniu aj v kauze Očistec, vypovedať bude zo Spojených arabských emirátov

Slovensko Správy

17.3.2021 (Webnoviny.sk) – Podnikateľ Michal Suchoba už čelí okrem kauzy Mýtnik aj obvineniu v kauze Očistec. Informáciu priniesol portál Zoznam.sk, pre ktorý to potvrdil advokát obvineného Miroslav Ivanovič. Podľa uznesenia o vznesení obvinenia mal podnikateľ v roku 2017 osloviť vtedajšieho šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa v súvislosti s vyšetrovaním kauzy Meduza Group.

Ľudovít Makó mal prostredníctvom svojich kontaktov na Národnú kriminálnu agentúru (NAKA) za úplatok 70-tisíc eur zabezpečiť, aby vyšetrovanie tejto kauzy prerušili či úplne zastavili.

Ľudovít Makó si z tejto sumy podľa uznesenia nechal 50-tisíc eur ako vyrovnanie dlhu, ktorý u neho mal mať šéf Národnej kriminálnej agentúry Peter Hraško. Zvyšných 20-tisíc eur malo ísť šéfovi protikorupčnej jednotky NAKA Róbertovi Krajmerovi. Ten dal desaťtisíc eur zo spomínanej sumy policajtom, ktorí na tejto kauze pracovali. Kľúčovým svedkom v tejto kauze je Ľudovít Makó.

Na Michala Suchobu bol 9. februára vydaný medzinárodný zatykač. O osem dní neskôr, 17. februára ho v Spojených arabských emirátoch zadržali lovci lebiek Interpolu. Vyšetrovateľ NAKA sa podľa advokáta Ivanoviča rozhodol, že vypočutie obvineného v súvislosti s kauzou Očistec sa uskutoční v sobotu 27. marca prostredníctvom telemostu.

Viac k témam: akcia „Mýtnik“, akcia „Očistec“, obvinenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Podnikateľ Suchoba čelí obvineniu aj v kauze Očistec, vypovedať bude zo Spojených arabských emirátov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *