Pod mužom sa odtrhol snehový prevej, v žľabe pod Ďumbierom zasahoval aj vrtuľník

Slovensko Správy

22.12.2019 (Webnoviny.sk) – Horskí záchranári pomáhali v nedeľu krátko pred poludním slovenskému turistovi, pod ktorým sa neďaleko vrcholu Ďumbiera odtrhol snehový prevej a muž sa s ním zrútil zhruba 400 metrov do jedného zo žľabov. Štyridsaťročný muž muž vyviazol z hrozivého pádu s poraneným ramenom.

„Po prijatí oznámenia bola o súčinnosť okamžite požiadaná posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) a na heliport v Jasnej smeroval záchranár Horskej záchrannej služby (HZS) s lavínovým psom,“ informovala o prípade HZS.

Vrtuľník vysadil pomocou palubného navijaka horského záchranára pri postihnutom mužovi. „Po prvotnom vyšetrení a poskytnutí prvej pomoci pripravil zraneného na letecký transport. Obaja boli evakuovaní pomocou navijaka z terénu a transportovaní na heliport v Jasnej, kde si mierne podchladeného 40-ročného Slováka s úrazom ramena a mnohopočetnými odreninami prevzal lekár VZZS. Následne bol muž letecky transportovaný do nemocnice v Liptovskom Mikuláši,“ dodali k prípadu horskí záchranári.

Zdroj: Webnoviny.sk – Pod mužom sa odtrhol snehový prevej, v žľabe pod Ďumbierom zasahoval aj vrtuľník © SITA Všetky práva vyhradené.