Počet obetí povodní a zosuvov pôdy na čiernomorskom pobreží v Turecku stúpol na štyridsať

Správy Svet

14.8.2021 (Webnoviny.sk) – Počet obetí povodní a zosuvov pôdy na čiernomorskom pobreží Turecka stúpol na najmenej 40. Uviedol to v sobotu turecký úrad pre katastrofy a mimoriadne situácie (AFAD).

Silný dážď, ktorý v stredu zasiahol provincie Bartin, Kastamonu a Sinop, spôsobil záplavy a tie zničili domy a poškodili najmenej päť mostov. Viacero ciest je neprejazdných.

Nezvestných môžu byť stovky

AFAD informoval, že 34 ľudí zomrelo v provincii Kastamonu a 6 v provincii Sinop. Deväť ľudí postihnutých povodňami je hospitalizovaných v provincii Sinop a jeden človek je nezvestný v provincii Bartin.

Niektorí miestni obyvatelia však na sociálnych médiách uviedli, že nezvestných sú stovky. Rovnako sa vyjadril aj jeden opozičný poslanec.

Ľudí museli vyzdvihnúť vrtuľníky

Z postihnutého regiónu evakuovali približne 2 250 ľudí, pričom niektorých vyzdvihli zo striech domov vrtuľníky. Mnohí ľudia sú dočasne ubytovaní na študentských internátoch.

Vedci jednoznačne tvrdia, že dôvodom extrémnych výčinov počasia je klimatická mena, pretože svet sa otepľuje pre spaľovanie uhlia, ropy a zemného plynu.

Viac k témam: povodne, zosuv pôdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet obetí povodní a zosuvov pôdy na čiernomorskom pobreží v Turecku stúpol na štyridsať © SITA Všetky práva vyhradené.