Počasie na dnes: Na Slovensku bude oblačno a zamračené, v Tatrách sa môže vyskytnúť aj víchrica

Slovensko Správy

16.11.2019 (Webnoviny.sk) – Oblačná, ale pomerne teplá sobota sa očakáva na veľkej časti územia Slovenska. Vyplýva to z informácií na internetovej stránke Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ). Najvyššia denná teplota môže dosiahnuť 10 až 15 stupňov Celzia, v okolí Košíc a na Zemplíne aj do 17 stupňov Celzia. Celkovo bude oblačno a zamračené, na viacerých miestach Slovenska meteorológovia očakávajú aj mrholenie alebo dážď. Na východe má byť o čosi krajšie, oblačnosť môže byť zmenšená a zrážky len ojedinelé. Zrána sa môžu vyskytnúť hmly.

Vietor dosiahne rýchlosť tri až deväť metrov za sekundu (10 až 30 km/h), v nárazoch miestami okolo 14 metrov za sekundu (50 km/h). Na strednom a východnom Slovensku miestami bude vietor slabý, na hrebeňoch hôr zas prudký až búrlivý. V Tatrách sa môže vyskytnúť i víchrica.

SHMÚ vydal pred vetrom v horách výstrahu 1. stupňa (najnižšiu možnú), ktorá platí od polnoci do 15:00 pre okresy Žilina, Martin, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín, Tvrdošín, Poprad, Banská Bystrica a Brezno.

Počasie ovplyvňuje podľa SHMÚ frontálna vlna, ktorá postupuje na sever cez územie Slovenska po prednej strane rozsiahlej tlakovej níže nad západnou Európou a západných Stredomorím. Výraznejšie ochladenie SHMÚ neočakáva ani v najbližších dňoch.

Viac k témam: počasie, silný vietor, víchrica
Zdroj: Webnoviny.sk – Počasie na dnes: Na Slovensku bude oblačno a zamračené, v Tatrách sa môže vyskytnúť aj víchrica © SITA Všetky práva vyhradené.