Po čurillovcoch čelia vyšetrovaniu aj ich manželky a príbuzná

Slovensko Správy

21.6.2024 (SITA.sk) – Po príslušníkoch národnej kriminálnej agentúry okolo Jána Čurillu čelia vyšetrovaniu aj dve z manželiek „čurillovcov“, konkrétne Jarmila Koteková a Natália Svítková a tiež Jana Ďurková, ktorá je sestrou Pavla Ďurku. Ako v tejto súvislosti informoval Denník N, dôvodom je trestné oznámenie, ktoré ešte v apríli podal poradca premiéra Roberta Fica a advokát Marek Para.

Tomu sa nepáčilo, že vo videu zverejnili uznesenie o jeho vzatí do väzby aj s dátumom narodenia a adresou. Trestné oznámenie sa preto týka podozrenia zo spáchania trestných činov neoprávneného nakladania s osobnými údajmi a porušenia dôvernosti ústneho a iného prejavu osobnej povahy.

Očakáva spravodlivý prístup

„Na otázku, či očakáva, že bude trojica žien obvinená, Para odpovedal, že očakáva, že po podaní trestného oznámenia vyšetrovateľka prípad objasní a spravodlivo posúdi, k čomu jej poskytuje aktívnu súčinnosť,“ napísal Denník N. Doplnil, že trojica žien si toto trestné oznámenie a predvolávanie na výsluch vysvetľuje ako snahu zastrašiť ich.

Videá pod názvom Pravda & Fikcia nakrúca trojica od začiatku februára tohto roka, aby podľa vlastných slov poukázali na nepravdy, ktoré sa šíria okolo stíhaných policajtov.

Vyšetrovateľ je dnes trestne stíhaný

„Reagovali v nich na tvrdenia ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), ale aj premiéra Roberta Fica (Smer-SD) či vicepremiéra Roberta Kaliňáka a ďalších,“ pripomenul Denník N s tým, že uznesenie o Parovej väzbe vo videu zverejnili pretože senát Najvyššieho súdu SR v ňom konštatoval, že nahrávky z poľovníckej chaty v Čifároch v okrese Levice, na ktorých je zachytený aj advokát môžu byť použité ako dôkaz a odmietol ich spochybňovanie.

„A to napriek tomu, že vyšetrovateľ, vďaka ktorému odposluchy z chaty vznikli, je dnes trestne stíhaný a hrozí mu podanie obžaloby,“ zdôraznil denník.

Svítková, Ďurková a Koteková podľa denníka priznávajú, že im vôbec nenapadlo anonymizovať osobné údaje Paru, keďže je verejne činný a sám sa prezentuje vo verejnom priestore.

„Okrem toho argumentujú, že adresa trvalého bydliska je verejne dostupná, napríklad cez obchodný register,“ dodal denník.

Viac k témam: advokát, Čurillovci, Minister vnútra SR, poradca premiéra Fica, Vicepremiér
Zdroj: SITA.sk – Po čurillovcoch čelia vyšetrovaniu aj ich manželky a príbuzná © SITA Všetky práva vyhradené.