Parlament zneužili na predvolebnú kampaň, Fico označil krok opozície za výkrik do tmy

Slovensko Správy

Fotogaléria: Robert Fico

26.11.2019 (Webnoviny.sk) – Opoziční poslanci hrubo zneužili pôdu parlamentu na predvolebnú kampaň. Týmto tvrdením na utorkovej tlačovej konferencii predseda vládneho Smeru-SD Robert Fico zdôvodňoval vyradenie ich návrhov. Ficovi v utorok v pléne prešiel procedurálny návrh, na základe ktorého boli z programu schôdze vypustené všetky návrhy zákonov v prvom čítaní, pričom väčšinu podali opoziční poslanci.

Cirkus v parlamente

Podľa Fica opozícia vedela, že rokovania o týchto zákonoch nie je možné ukončiť, pretože aktuálna schôdza môže byť poslednou v súčasnom volebnom období. Preto tento ich krok považuje za výkrik do tmy.

Predseda Smeru-SD zdôraznil, že procedurálne návrhy na preradenie návrhov zákonov na inú parlamentnú schôdzu či na vyraďovanie návrhov zákonov z programu schôdzí sa podávajú bežne.

„V súlade s Ústavou SR, s rokovacím poriadkom Národnej rady SR a s rozhodnutím koaličnej rady nedovolíme opozícii robiť cirkus v parlamente,“ zdôraznil Fico. Svoj návrh odôvodnil vytvorením dostatočného priestoru na rokovanie o štátnom rozpočte.

Viac času na schvaľovanie rozpočtu

„Som rád, že parlament dostal priestor na to, aby sa mohol zaoberať rozpočtom na rok 2020, zákonmi, ktoré vetovala prezidentka a zákonmi, ktoré možno bude potrebné schváliť v skrátenom legislatívnom konaní, ako sú očista justície či časť zákona o stratifikácii nemocníc,“ povedal šéf vládnej strany.

Opoziční poslanci dnes v reakcii vyhlásili, že zbierajú podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu. Chcú na nej prerokovať približne šesť desiatok návrhov v prvom čítaní, o ktorých v utorok parlament rozhodol, že sa nimi na aktuálnej 53. schôdzi nebude zaoberať.

Fico objasnil, že ak príde návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze, poslanci Smeru-SD ho nepodporia.

Viac k témam: Národná rada SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Parlament zneužili na predvolebnú kampaň, Fico označil krok opozície za výkrik do tmy © SITA Všetky práva vyhradené.