Parížske múzeum Louvre pre obavy zo šírenia nového koronavírusu v nedeľu neotvorili

Správy Svet

1.3.2020 (Webnoviny.sk) – Pre obavy zo šírenia nového koronavírusu v nedeľu neotvorili parížske múzeum Louvre. „Sme veľmi znepokojení, pretože k nám chodia návštevníci zovšadiaľ,“ povedal v telefonickom rozhovore pre agentúru AP zamestnanec múzea a zástupca tamojších odborov Andre Sacristin.

„Riziko je veľmi, veľmi, veľmi veľké,“ uviedol s tým, že i keď sa zatiaľ nákaza medzi 2300 zamestnancami múzea nepotvrdila, „je to len otázka času“.

Krátky oznam na webstránke Louvru informuje, že múzeum dnes nemohli otvoriť podľa plánu pre stretnutie zamestnancov venované prevencii koronavírusu. Podľa agentúry AP pred múzeom ešte aj popoludní postávali návštevníci, ktorí sa chceli dostať dnu.

Celosvetovo sa novým koronavírusom, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie covid-19, nakazilo už takmer 87-tisíc ľudí a podľahlo mu 2979 z nich. Francúzsko hlási 100 nakazených a dvoch mŕtvych.

Viac k témam: koronavírus, Múzeum Louvre Paríž
Zdroj: Webnoviny.sk – Parížske múzeum Louvre pre obavy zo šírenia nového koronavírusu v nedeľu neotvorili © SITA Všetky práva vyhradené.