Pápež František hovorí o dôležitosti očkovania vo videu, vníma ho ako skutok lásky (video)

Správy Svet

18.8.2021 (Webnoviny.sk) – Pápež František pridal svoj hlas ku kampani zameranej proti spochybňovaniu očkovania. Vakcíny pritom označil za bezpečné, účinné a tiež sú podľa neho „skutkom lásky“.

Video, ktoré zverejnili v stredu, je zamerané na globálne publikum, v prvom rade je však adresované obyvateľom amerického kontinentu.

Reklama na presvedčenie ľudí

Účinkuje v ňom šesť kardinálov a arcibiskupov zo Severnej, Strednej a Južnej Ameriky a tiež samotný pápež, ktorý pochádza z Argentíny.

Viac o téme: Koronavírus

Vzniklo v spolupráci Vatikánu a spoločnosti Ad Council, ktorá má na konte sériu reklám propagujúcich očkovanie v snahe presvedčiť naň čo najviac ľudí.

Zmysluplná cesta

František v ňom hovorí, že „byť zaočkovaný vakcínami schválenými kompetentnými úradmi, je skutkom lásky“ a rovnako je podľa neho skutkom lásky aj prínos k tomu, aby sa dala zaočkovať väčšina ľudí.

„Očkovanie je jednoduchá, no zmysluplná cesta k presadzovaniu spoločného dobra a vzájomnej starostlivosti, najmä o najzraniteľnejších,“ dodal.

Vatikán chce prekonať pochybnosti

Pápež už na začiatku pandémie zdôrazňoval dôležitosť zabezpečenia rovného prístupu k vakcínam, najmä pre chudobných.

Zoči-voči rastúcemu skepticizmu v súvislosti s očkovaním, najmä medzi náboženskými konzervatívcami, sa Vatikán zaviazal k snahe prekonať pochybnosti a podporiť očkovanie. Vatikán vyhlásil, že pre katolíkov je morálne prijateľné dať sa zaočkovať proti ochoreniu COVID-19.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František hovorí o dôležitosti očkovania vo videu, vníma ho ako skutok lásky (video) © SITA Všetky práva vyhradené.