Pandémia koronavírusu prekazila študentom výlet, na ceste domov sa museli preplaviť cez Atlantik

Správy Svet

27.4.2020 (Webnoviny.sk) – Skupina 25 holandských študentov v nedeľu dokončila svoju cestu naprieč Atlantickým oceánom, ktorú museli absolvovať na lodi po tom, čo ich k tomu prinútili cestovné obmedzenia v dôsledku pandémie nového koronavírusu.

Pôvodne mali letieť na Kubu

Žiaci vo veku 14 – 17 rokov, ktorí mali minimálne skúsenosti s plavbou, traja učitelia a 12 skúsených námorníkov sa po päťtýždňovej, takmer 7000 kilometrov dlhej ceste doplavili do severoholandského prístavu Harlingen.

Viac o téme Koronavírus

Tínedžeri boli s učiteľmi na vzdelávacej plavbe po Karibiku, keď ich v marci pandémia prinútila zmeniť plány s návratom domov.

Pôvodne mali letieť na Kubu, ale keďže to už nebolo možné, spolu s posádkou si nazhromaždili zásoby a teplé oblečenie a na 60 metrov dlhom škuneri Wylde Swan sa vydali na cestu naprieč Atlantikom. Pre loď to nebolo nič nové, keďže oceán preplávala už približne 20-krát.

Zvládli aj zopár výziev

Počas plavby si študenti splnili aj niekoľko výzev. Ako uviedli na transparente, ktorý pri návrate pripevnili na loď, okrem úspešného

preplávania Atlantiku si napríklad zaplávali uprostred oceána a bez ujmy zvládli aj prechod Bermudským trojuholníkom. Študentov v prístave čakali šťastní rodičia aj ich domáci miláčikovia a ľudia ich privítali aj svetlicami.

Pri odchode z lode sa mladí dobrodruhovia objímali a skandovali svoje mená. Ich rodičia zatiaľ na autách postupne prichádzali k lodi, aby dodržiavali pravidlá sociálneho odstupu, ktoré sú zamerané na spomalenie šírenia koronavírusu.

Vzdelávaciu plavbu organizovala spoločnosť Masterskip, ktorá ročne usporadúva päť takýchto ciest pre zhruba 150 študentov. Podľa riaditeľa firmy Christophea Meijera študentov v marci skontrolovali, aby sa uistili, že sa nikto nenakazil koronavírusom. Ako dodal, teší ho, že sa dokázali prispôsobiť životu na lodi a aj počas cesty sa naďalej vzdelávali.

Viac k témam: atlantický oceán, Koronavírus, študenti
Zdroj: Webnoviny.sk – Pandémia koronavírusu prekazila študentom výlet, na ceste domov sa museli preplaviť cez Atlantik © SITA Všetky práva vyhradené.