Otto porušil karanténu a kamarátom sa chválil pozitívnym testom na koronavírus, rieši ho polícia

Slovensko Správy

17.12.2020 (Webnoviny.sk) – V súvislosti s pandemickou situáciou preverili policajti v Trnavskom kraji za posledný týždeň 23 podnetov. Deväť z nich sa týkalo nedodržania povinnej karantény, štyri podnety smerovali na prevádzky a policajti skontrolovali aj 10 osôb, ktoré sa nechránili rúškom. Od začiatku pandémie takto v kraji preverili 1 036 podnetov. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Pre podozrenie zo šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby sa policajný vyšetrovateľ aktuálne zaoberá konaním 21-ročného Otta z dediny v okrese Galanta. Po pozitívnom výsledku testu na ochorenie COVID-19 na začiatku novembra sa namiesto dodržiavania domácej karantény išiel dať ostrihať, vozil sa v taxíku a v uzavretých priestoroch sa stretol s ďalšími kamarátmi, ktorým sa pochválil pozitívnym výsledkom testu.

Viac o téme: Koronavírus

Podľa svedkov prišiel do kontaktu najmenej so šiestimi osobami. Policajná hliadka ihneď po nahlásení podnetu vykonala v prípade tejto osoby preverenie informácií o dodržiavaní nariadenej karantény. Policajti zistili, že mladík nakoniec skončil v prenajatom byte a v izolácii.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, karanténa, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Otto porušil karanténu a kamarátom sa chválil pozitívnym testom na koronavírus, rieši ho polícia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *