Orbán chce vytvoriť novú európsku platformu pre pravicové sily, riešil to už so Salvinim a Morawieckim

Správy Svet

19.3.2021 (Webnoviny.sk) – Maďarský premiér Viktor Orbán plánuje vytvoriť novú európsku platformu pre pravicové sily. Ako uviedol v piatok v rozhovore pre štátny rozhlas, o problematike už hovoril s poľským premiérom Mateuszom Morawieckim a bývalým talianskym ministrom vnútra Matteom Salvinim. Ich politické strany sú ideologickými spojencami Orbánovho Fideszu.

„Poľsko, Taliansko a Maďarsko sa pokúsia reorganizovať európsku pravicu. Čoskoro sa stretneme a budeme plánovať budúcnosť,“ povedal Orbán.

Maďarský premiér poskytol rozhovor deň po tom, ako jeho strana Fidesz vo štvrtok definitívne opustila Európsku ľudovú stranu (EPP).

Krok bol vyvrcholením dlhoročných konfliktov, predovšetkým pre postoje Maďarska k demokratickým hodnotám či častú protieurópsku rétoriku. Vystúpenie Fideszu z EPP bolo prakticky už iba formalita, keďže členovia strany odhlasovali odchod ešte pred dvomi týždňami.

Viac k témam: krajná pravica, politické strany
Zdroj: Webnoviny.sk – Orbán chce vytvoriť novú európsku platformu pre pravicové sily, riešil to už so Salvinim a Morawieckim © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *