Opitý šofér zdemoloval dopravné značky a z miesta nehody ušiel, polícia ho nakoniec vypátrala (foto)

Slovensko Správy

25.4.2020 (Webnoviny.sk) – Prievidzskí dopravní policajti dokumentovali dopravnú nehodu, ktorú zavinil 22-ročný opití mladík, ktorý je držiteľom vodičského oprávnenia jeden a pol roka.

Mladík ušiel z miesta nehody

Ako informuje trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti, mladý vodič sa plne nevenoval vedeniu motorového vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke, následkom čoho narazil a poškodil niekoľko samonosných stĺpikov s dopravným značením.

Napriek tomu s vozidlom nezastavil a z miesta nehody ušiel.

Policajti zistili, že šoféroval opitý

Policajti vodiča vypátrali a následne podrobili dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom. Vodič nafúkal 0,77 mg/l, čo predstavuje 1,60 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška mala ešte vyššiu hodnotu, a to 2,23 promile alkoholu. Pri dopravnej nehode sa našťastie nikto nezranil. Celkovú hmotnú škodu vyčíslili na približne 1 400 eur

Na základe aj uvedenej dopravnej nehody a vývoja dopravnej nehodovosti sa Okresný dopravný inšpektorát v Prievidzi zameria predovšetkým práve na túto uvedenú kategóriu vodičov, v čase tesne po získaní vodičského oprávnenia.

Viac k témam: autonehoda, dopravná nehoda, dopravné značky, opitý vodič
Zdroj: Webnoviny.sk – Opitý šofér zdemoloval dopravné značky a z miesta nehody ušiel, polícia ho nakoniec vypátrala (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.