Odsúdení vyrábajú v čase koronavírusu rúška, využívajú ich sudcovia aj advokáti

Slovensko Správy

11.4.2020 (Webnoviny.sk) – Odsúdení vyrábajú v čase šíriaceho sa koronavírusu ochranné rúška. Tie využívajú napríklad sudcovia či advokáti. Vyplýva to z odpovedí Zboru väzenskej a justičnej stráže na otázky agentúry SITA.

Rúška boli poskytnuté aj štátnym organizáciám či inštitúciám, ktoré spolupracujú aj pri zamestnávaní väzňov. V ústavoch platia tiež prísnejšie bezpečnostné podmienky.

Viac o téme: Koronavírus

„Rúška sú primárne distribuované podľa požiadaviek do všetkých ústavov zboru, ako aj pre subjekty spadajúce pod rezort Ministerstva spravodlivosti SR. Rúška sú tiež poskytované orgánom činným v trestnom konaní, sudcom, obhajcom, advokátom a iným osobám poskytujúcim právnu pomoc v prípade ich vstupu do ústavu s cieľom vykonať úkony s obvineným alebo odsúdeným,“ uviedli v stanovisku ZVJS.

Odsúdení zásobovali ochrannými pomôckami aj štátne organizácie. „Rovnako sa uspokojila aj značná časť prvotných nárokov štátnych organizácií a subjektov spolupracujúcich pri zamestnávaní odsúdených. V súčasnosti môžeme konštatovať, že doterajšia výroba už pokryla väčšinové požiadavky týchto orgánov,“ dodal zbor.

Ochorenie Covid-19, ktoré spôsobuje koronavírus, mal aj jeden z väzňov. Patrí však medzi vyliečených pacientov.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, rúška, sudcovia, väzenie, väzni
Zdroj: Webnoviny.sk – Odsúdení vyrábajú v čase koronavírusu rúška, využívajú ich sudcovia aj advokáti © SITA Všetky práva vyhradené.