Očkovacia lotéria je nešťastná a diskriminačná, SaS kritizuje aj Matovičov výsmech na sociálnej sieti

Slovensko Správy

16.8.2021 (Webnoviny.sk) – Aktuálny priebeh očkovacej lotérie je podľa koaličnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) nešťastný a diskriminačný. Liberáli zopakovali, že by vedeli využiť desiatky milióny eur efektívnejšie a rozumnejšie. Kritizujú aj fakt, že o výhru prišla pani, ktorá sledovala vysielanie cez internet.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„Pár sekundový rozdiel tak delil niekoho od 400-tisíc eur a Igor Matovič sa z toho smeje na svojom facebooku. Ak má byť táto irónia a posmešky cieľom, ako vzbudiť dôveru v ľudí v očkovanie, tak je to presne naopak,“ uviedol člen Výboru NR SR pre kultúru a médiá za SaS Roman Foltin.

Ako doplnil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, očkovacia lotéria je diskriminačná najmä pre nepočujúcich, nevidiacich či starších ľudí.

Viac k témam: Koronavírus, očkovacia lotéria, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, Výbor NR SR pre kultúru a médiá
Zdroj: Webnoviny.sk – Očkovacia lotéria je nešťastná a diskriminačná, SaS kritizuje aj Matovičov výsmech na sociálnej sieti © SITA Všetky práva vyhradené.