Ochrana ľudských práv a postavenie národnostných menšín sú úzko späté, myslí si Brocková

Slovensko Správy

5.5.2021 (Webnoviny.sk) – Ochrana ľudských práv a postavenie národnostných menšín a etnických skupín sú podľa štátnej tajomníčky rezortu diplomacie Ingrid Brockovej úzko späté. Štátna tajomníčka a členka Rady vlády SR pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť to povedala po stredajšom stretnutí s predsedom Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí Milanom Jánom Pilipom.

V tlačovej správe o tom informoval Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR). Okrem neho sa stretla aj s členom Výboru pre národnostné menšiny a etnické skupiny Petrom Medviďom a s predsedom Okrúhleho stola Rusínov Slovenska Petrom Štefaňákom.

Diskusia bola zameraná na širšiu problematiku presadzovania ľudských práv a princípov demokracie a právneho štátu v zahraničnej politike Slovenskej republiky, ako aj na otázku postavenia národnostných menšín a etnických skupín na Slovensku a v ďalších krajinách strednej a východnej Európy. Partneri prediskutovali aj otázky ochrany ľudských práv a právneho štátu.

„MZVEZ SR je aktívnym subjektom multilaterálneho, ale aj vnútroštátneho procesu implementácie záväzkov SR v ľudskoprávnej oblasti a okrem efektívnej podpory expertného diskurzu plánuje aj nastavenie nového formátu podpory ochrany ľudských práv aj prostredníctvom projektovej spolupráce,“ uvádza rezort diplomacie. MZVEZ SR tak chce nadviazať na svoje záväzky nedávno skončeného členstva v Rade OSN pre ľudské práva.

Viac k témam: etnické skupiny, ľudské práva, národnostné menšiny, Rada vlády pre ľudské práva
Zdroj: Webnoviny.sk – Ochrana ľudských práv a postavenie národnostných menšín sú úzko späté, myslí si Brocková © SITA Všetky práva vyhradené.