Obyvatelia zo zbúranej bytovky v Prešove si budú môcť zo sutín vytriediť osobné veci

Slovensko Správy

19.12.2019 (Webnoviny.sk) – Obyvatelia zo zbúraného bytového domu v Prešove na Mukačevskej 7 si budú môcť zo sutín vytriediť osobné veci. Informoval o tom hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

„Odvoz a uskladnenie sutín z Mukačevskej ulice číslo 7 vo štvrtok nebudeme realizovať. Na mieste ešte pokračujú záchranné práce a priestor naďalej zostáva pod dohľadom polície. V čo najkratšom čase bude určená vhodná skládka, kde sa budú postupne vyvážať všetky sutiny z bytového domu. Na tejto skládke bude zabezpečené vytriedenie predmetov a osobných vecí obyvateľov Mukačevskej číslo 7. Všetky úkony realizujeme a budeme realizovať v úzkej koordinácii s Okresným úradom a štátnou políciou,“ uviedol Tomek.

Ako ďalej dodal, mimoriadna situácia v Prešove potrvá až kým nebudú ukončené záchranné práce a kým nepominú všetky okolnosti ohrozujúce život a zdravie občanov.

Nešťastie v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, ktoré sa odohralo v piatok 6. decembra, má sedem potvrdených obetí. Jedna osoba je stále nezvestná. Na mieste zasahovalo takmer 90 profesionálnych a 29 dobrovoľných hasičov s použitím 40 kusov hasičskej techniky. Nútene sú stále evakuovaní obyvatelia 69 bytov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Fotografie zvnútra prešovskej bytovky, ktorú zničil výbuch plynu a požiar

Viac k témam: Výbuch plynu v Prešove
Zdroj: Webnoviny.sk – Obyvatelia zo zbúranej bytovky v Prešove si budú môcť zo sutín vytriediť osobné veci © SITA Všetky práva vyhradené.