Obyvatelia Sydney bojujú za zrušenie novoročných ohňostrojov, státisíce podpísali petíciu

Správy Svet

28.12.2019 (Webnoviny.sk) – Vyše štvrť milióna Austrálčanov podpísalo petíciu za zrušenie novoročných ohňostrojov v Sydney a žiadajú použiť tieto peniaze na boj proti požiarom ohrozujúcim mesto. Podľa petície stáli minuloročné ohňostroje v meste približne 5,8 milióna austrálskych dolárov (3,6 milióna eur). Organizátori tiež uvádzajú, že svetelná šou by mohla „traumatizovať niektorých ľudí„, ktorí už teraz majú problém s „nadmerným dymom v ovzduší„.

Starostka mesta Clover Mooreová však oznámila, že ohňostroje sa budú konať ako zvyčajne. Podľa jej slov sa totiž plánujú 15 mesiacov vopred a väčšina rozpočtu je preto už vyčerpaná.

Austrálčania, ktorí petíciu Change.org podpísali, však považujú potenciálne konanie akcie za „urážku„. „Austrálčania v celej krajine potrebujú peniaze na opätovnú výstavbu ich škôl a domovov. Je to vec priority a takto môžme ukázať, že sa o nich zaujímame,“ uviedol jeden zo signatárov.

Viac k témam: ohňostroj, petícia, Sydney
Zdroj: Webnoviny.sk – Obyvatelia Sydney bojujú za zrušenie novoročných ohňostrojov, státisíce podpísali petíciu © SITA Všetky práva vyhradené.