Obvinený svedok Zeman požiadal o politický azyl v Chorvátsku, na Slovensko sa vrátiť nemieni

Slovensko Správy

17.8.2021 (Webnoviny.sk) – Obvinený svedok Matej Zeman požiadal o politický azyl v Chorvátsku. Uviedol to v rozhovore pre televíziu Joj s tým, že pre spolitizovanie celého vyšetrovania kauzy Očistec sa na Slovensko nevráti. S vyšetrovateľmi bude spolupracovať naďalej len v rámci medzinárodnej spolupráce, cestou výsluchu svedka cez telemost alebo prostredníctvom iných procesov medzinárodného vyšetrovania.

Zeman o politický azyl požiadal v deň, keď mal vypovedať na súdnom procese s obžalovaným špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Aktuálne čaká na výsledok azylového konania. Je držiteľom evidenčnej karty žiadateľa o politický azyl, ktorý mu vydali miestne azylové inštitúcie.

Policajná inšpekcia obvinila v utorok 20. júla Csabu D., Mateja Zemana a Petra P. pre trestné činy krivej prísahy a krivej výpovede a marenia spravodlivosti. Všetci traja vypovedajú v kauzách, ktoré vyšetruje Národná kriminálna agentúra.

Viac k témam: politický azyl, svedok, vypovedanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený svedok Zeman požiadal o politický azyl v Chorvátsku, na Slovensko sa vrátiť nemieni © SITA Všetky práva vyhradené.