Obetí po zemetrasení na Filipínach pribúda, záchranné tímy prehľadávajú trosky (video)

Správy Svet

16.12.2019 (Webnoviny.sk) – Záchranári vytiahli v pondelok dve telá z trosiek trojposchodovej budovy, ktorá sa zrútila počas silného nedeľného zemetrasenia na juhu Filipín a pokúšajú sa nájsť ďalších najmenej sedem ľudí, ktorí sú stále zasypaní.

Zasahujú aj vojaci

Na záchrannej operácii v meste Padada v provincii Davao del Sur sa podieľajú vojaci, policajti, hasiči i dobrovoľníci. S pomocou detektorov už lokalizovali aj tretie telo, zatiaľ ho však nedokázali vytiahnuť.

Najmenej päť ľudí podľa úradov neprežilo zemetrasenie s magnitúdou 6,9, ktoré v nedeľu zasiahlo Padadu a ďalšie mestá v regióne. Ten v uplynulých mesiacoch postihli už tri zemetrasenia s tragickými následkami.

Dieťa zavalila stena

Okrem troch spomínaných obetí zomrelo aj jedno dieťa, ktoré zavalila stena a jedna žena po sedemdesiatke počas otrasov podľahla infarktu.

Celkovo 84 osôb tiež utrpelo zranenia. Padada a štyri ďalšie mestá sú aj v pondelok ešte bez elektriny a v širšom okolí epicentra zrušili tiež školské vyučovanie, aby školy najprv preskúmali statici.

Viac k témam: zemetrasenie, zemetrasenie na Filípinach
Zdroj: Webnoviny.sk – Obetí po zemetrasení na Filipínach pribúda, záchranné tímy prehľadávajú trosky (video) © SITA Všetky práva vyhradené.