Nový Južný Wales v Austrálii zasiahli najhoršie záplavy za uplynulé dekády, ľudí musia evakuovať

Správy Svet

21.3.2021 (Webnoviny.sk) – Najľudnatejší austrálsky štát Nový Južný Wales v nedeľu nariadil evakuáciu obyvateľov v súvislosti s najhoršími záplavami za uplynulé desaťročia. Úrady v Sydney uviedli, že všetci, ktorí žijú v nízko položených oblastiach, musia odísť do bezpečia.

Premiérka štátu Gladys Berejiklian povedala, že z vody už zachránili stovky ľudí. Varovala, že v Sydney možno evakuujú tisíce obyvateľov. Hlavné cesty sú zatvorené.

Ľudia majú pracovať z domu

V pondelok neotvoria množstvo škôl a úrady vyzvali ľudí, aby pracovali z domu. V štáte doteraz zriadili 13 evakuačných centier.

Evakuáciu nariadili vo viacerých oblastiach. Politička uviedla, že Mid North Coast zasiahla „storočná voda“.

„Nepredpokladáme, že situácia v Mid North Coast sa bude zhoršovať. Naďalej však bude pršať v častiach, ktoré sú už zasiahnuté,“ dodala.

Vyše tristo milimetrov zrážok

Časti Western Sydney zasiahla „50-ročná voda“, v niektorých oblastiach od piatkového rána spadlo rekordných viac ako 300 milimetrov zrážok.

Priehrada Warragamba, ktorá leží západne od Sydney, sa v nedeľu začala vylievať. Nepriaznivé počasie by malo pokračovať do polovice týždňa.

Miestne úrady žiadajú ľudí, aby necestovali cez zaplavené oblasti. Hrozí im totiž riziko strhnutia silnými prúdmi.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Viac k témam: záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Nový Južný Wales v Austrálii zasiahli najhoršie záplavy za uplynulé dekády, ľudí musia evakuovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *