Niekoľkonásobný recidivista obral ženu o nemalú finančnú čiastku, hrozí mu tvrdí trest

Slovensko Správy

9.3.2020 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľ z Dunajskej Stredy stíha 43-ročného muža z Veľkých Dvorníkov zo zločinu podvodu. Agentúru SITA o tom informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. V obci Trhová Hradská oslovil spomínaný muž ženu, o ktorej vedel, že má syna vo väzbe na území Rakúska.

Podvodník obral ženu o tisíc eur

Presvedčil ju, že aj napriek vážnej situácii, jej vie ľahko pomôcť a cez vplyvných ľudí ho z väzby dostane. Žene povedal, že potrebuje 2000 eur a tá mu nakoniec po presvedčivých argumentoch poskytla v hotovosti 1000 eur.

Keďže to chcela mať aj na papieri, spísali spolu potvrdenie, ktoré obe strany podpísali. Matka nakoniec syna z väzby nedostala a navyše sa dozvedela, že muž je známy podvodník. Celý prípad oznámila vzápätí na políciu.

Klamárovi hrozí až 10 rokov za mrežami

Policajti už muža zadržali a vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu podvodu na chránenej osobe. V minulosti bol 11-krát právoplatne odsúdený. Policajti ho v sobotu na základe príkazu sudcu eskortovali do výkonu väzby.

Za podvod mu teraz hrozí strata slobody na tri roky až 10 rokov. Polícia v Dunajskej Strede pracuje s informáciou, že muž mohol podobným spôsobom pripraviť o peniaze aj ďalších ľudí.

Polícia vyzýva občanov, že ak sa stali podobným spôsobom obeťou 43-ročného muža majú bezodkladne kontaktovať políciu.

Viac k témam: podvodník, podvodu na chránenej osobe
Zdroj: Webnoviny.sk – Niekoľkonásobný recidivista obral ženu o nemalú finančnú čiastku, hrozí mu tvrdí trest © SITA Všetky práva vyhradené.