Nemecká vláda chce predĺžiť kontroly na hraniciach, na vstup do krajiny musíte mať závažný dôvod

Správy Svet

15.4.2020 (Webnoviny.sk) – Nemecká vláda plánuje predĺžiť kontroly na štátnych hraniciach, ktoré zaviedla v súvislosti v pandémiou koronavírusu. Informovalo o tom v stredu ministerstvo vnútra.

Viac o téme: Koronavírus

Platiť by mali podľa jeho údajov ďalších 20 dní. O detailoch chce ešte minister vnútra Horst Seehofer hovoriť s premiérmi jednotlivých spolkových krajín.

Kontroly zaviedli pred mesiacom

Kontroly zaviedla nemecká vláda pred mesiacom. Odvtedy platia na hraniciach s Rakúskom, Francúzskom, Luxemburskom, Dánskom a Švajčiarskom.

Hraničné priechody s Belgickom a Holandskom však kontrolované nie sú. Aj tu však posilnili monitorovanie hraničného priestoru do vzdialenosti 30 kilometrov od hraníc.

Na vstup do krajiny musíte mať závažný dôvod

Osoby, ktoré nemajú nemecké občianstvo ani trvalý pobyt v Nemecku, môžu od polovice marca pre pandémiu koronavírusu do krajiny pricestovať len zo „závažného dôvodu“.

To sa týka napríklad občanov Európskej únie, ktorí chcú cez Nemecko cestovať domov, alebo tiež vodičov kamiónov, ktorí vozia dôležitý tovar.

Vjazd do krajiny je však možný len cez určité hraničné priechody. Od 10. marca platí navyše pre všetkých navrátilcov povinná dvojtýždňová domáca karanténa.

Viac k témam: COVID-19, hranice, kontroly na hraniciach, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Nemecku
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecká vláda chce predĺžiť kontroly na hraniciach, na vstup do krajiny musíte mať závažný dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.