Národná kriminálna agentúra zasahovala v Bonule, dôvodom je kauza Dobytkár

Slovensko Správy

3.7.2020 (Webnoviny.sk) – V sídle nitrianskej SBS hľadali dokumenty súvisiace s korupčnou kauzou Dobytkár.Národná kriminálna agentúra pokračuje vo vyšetrovaní prípadu z prostredia Pôdohodpodárskej platobnej agentúry (PPA). V rámci akcie Dobytkár na celom území Slovenskej republiky vykonala zaisťovacie úkony a vzniesla obvinenie trom fyzickým osobám a dvom právnickým osobám za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie v tejto chvíli bližšie informácie nie je možné poskytnúť,“ informovala v piatok Polícia Slovenskej republiky na sociálnych sieťach.

NAKA v rámci akcie Dobytkár opakovane počas marca a apríla vykonávala zaisťovacie úkony na celom území Slovenska. Dôvodom sú podozrenia z korupčnej trestnej činnosti a legalizácie príjmov z trestnej činnosti z prostredia Pôdohospodárskej platobnej agentúry.

Začiatkom mája polícia informovala, že v tejto kauze eviduje spolu 19 obvinených fyzických osôb a päť obvinených právnických osôb. Všetky osoby sú obvinené z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti, pričom väzobne je stíhaných šesť osôb.

Zadokumentovaná výška úplatkov má podľa polície približnú hodnotu 10 miliónov eur. V rámci vyšetrovania tejto kauzy policajti obvinili napríklad bývalého šéfa PPA Juraja K. alebo finančníka Martina K.

Ako prvý o policajnej akcii informoval spravodajský portál aktuality.sk.

Viac k témam: akcia „Dobytkár“, korupcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Národná kriminálna agentúra zasahovala v Bonule, dôvodom je kauza Dobytkár © SITA Všetky práva vyhradené.