NAKA zasahuje u bývalého šéfa hmotných rezerv Kajetána Kičuru

Slovensko Správy

21.4.2020 (Webnoviny.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahuje u bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru. Informuje o tom spravodajský portál Sme.sk s tým, že informáciu priniesol ako prvý Denník N. Domová prehliadka sa u Kičuru koná na strednom Slovensku a súvisí s podozreniami z machinácií pri verejnom obstarávaní.

Podozrivé nákupy

Portál pripomína, že odvolanie Kičuru z funkcie patrilo k prvým krokom vlády Igora Matoviča (OĽaNO), a to pre podozrivé nákupy ochranných pomôcok potrebných pre boj s koronavírusom.

Viac o téme: Koronavírus

Úrad pod jeho vedením nakúpil 200-tisíc menej kvalitných rýchlotestov na nový koronavírus za šesť miliónov eur, čo je 15-krát viac, ako za ne zaplatila Čína.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Kúpa dvoch bytov

Najavo vyšlo taktiež to, že v čase, keď hmotné rezervy draho nakupovali rúška a respirátory, dvadsaťročný syn Kičuru kúpil dva byty v lukratívnej časti Starého Mesta v Bratislave.

„Nehnuteľnosti na Konventnej ulici kúpil za neobvykle výhodnú cenu, dokopy 200-tisíc eur, a to od Jána Hečka, ktorý je predsedom dozornej rady Bratislavskej teplárenskej. Vzťahy s týmto šéfom štátnej teplárne Kičura riadne nevysvetlil,“ uvádza.

Samotného Kičuru dosadil do hmotných rezerv expremiér Robert Fico (Smer-SD), ktorého vlani Kičura označoval za osobného priateľa. Takýto vzťah prezentoval pri svojom vypočúvaní pred parlamentným výborom, keďže Smer ho začiatkom minulého roka navrhoval za ústavného sudcu. Na čele hmotných rezerv bol Kičura osem rokov a podľa portálu sa za ten čas s jeho pôsobením spája niekoľko káuz.

Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA zasahuje u bývalého šéfa hmotných rezerv Kajetána Kičuru © SITA Všetky práva vyhradené.