NAKA zadržala dvoch mužov údajne zo zločineckej skupiny „Sereďania“, ďalší je na úteku (video)

Slovensko Správy

10.12.2019 (Webnoviny.sk) – Policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zasahovali v utorok v okrese Galanta. Zadržali dvoch mužov obvinených z násilnej trestnej činnosti. Zaisťovacia akcia súvisí so staršími prípadmi z rokov 2008 a 2009, ktoré mali spáchať obvinení ako členovia zločineckej skupiny „Sereďania“.

V Šali mali zastreliť Alojza Bórika približne desiatimi výstrelmi z nelegálne držaného samopalu. V Bánovciach nad Bebravou zase Petrovi J. spôsobiť ťažké zranenia reznými ranami a priestrelom kolena nelegálne držanou zbraňou.

Ako informovala polícia na sociálnej sieti, vyšetrovateľ obvinil 6 osôb zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy, zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a obzvlášť závažného zločinu ublíženia na zdraví.

Dvaja z obvinených sú v súčasnosti vo väzbe. Na jedného bol vydaný Európsky zatykač a je dlhšie hľadaný (Marek Danihel). Dve osoby sa podarilo zadržať, jedna je na úteku – Marko Majstorovič. Vyšetrovateľ po vykonaní potrebných procesných úkonov spracuje podnet na ich vzatie do väzby a predloží ho prokurátorovi úradu špeciálnej prokuratúry.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA zadržala dvoch mužov údajne zo zločineckej skupiny „Sereďania“, ďalší je na úteku (video) © SITA Všetky práva vyhradené.