NAKA v prípade štátnej akciovky Tipos obvinila šéfa a vedúceho IT oddelenia

Slovensko Správy

28.11.2019 (Webnoviny.sk) – V prípade národnej lotériovej spoločnosti Tipos padli prvé obvinenia. Ako vo štvrtok prostredníctvom sociálnych sietí informovala polícia, v prípade poškodenej lotériovej spoločnosti vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil dve osoby z trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Podnet na vzatie do väzby

Prokurátorovi úradu špeciálnej prokuratúry predložil podnet na ich vzatie do väzby. Podľa informácií portálu aktuality.sk sú obvinenými šéf Tiposu Ján B. a vedúci IT oddelenia spoločnosti Miloš P. O ich väzbe sa má rozhodnúť v piatok.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala tento týždeň v utorok priamo v bratislavskom sídle spoločnosti Tipos, kde vykonávala zaisťovacie úkony. Ministerstvo financií SR, ako vykonávateľ akcionárskych práv v štátnej akciovke, ako ani samotná spoločnosť Tipos, celú situáciu nekomentujú.

Na zásah NAKA v Tipose pritom upozornil spomínaný portál. Polícia podľa neho v utorok obsadila budovu firmy v Bratislave. Policajti vtedy zadržali aj šéfa štátnej akciovky Jána B.

Kauza a čudné zamestnávanie

Zásah pritom podľa informácií portálu nesúvisel len s kauzou prelievania peňazí cez pasívne hráčske kontá na súkromné účty v banke, ale aj s čudným zamestnávaním neznámeho asistenta, ktorého si pod seba dosadil práve riaditeľ Barczi, či s podozrivými zmluvami.

Polícia mala podľa portálu preverovať, prečo Tipos umožnil hráčom preposielať peniaze z hráčskych kont na súkromné účty bez toho, aby riadne stávkovali a či nebol národný lotériový gigant zneužívaný na pranie špinavých peňazí.

Viac k témam: pranie špinavých peňazí, Tipos
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA v prípade štátnej akciovky Tipos obvinila šéfa a vedúceho IT oddelenia © SITA Všetky práva vyhradené.