NAKA v prípade podozrivých sudcov z Kočnerovej Threemy ešte nevzniesla obvinenie

Slovensko Správy

12.11.2019 (Webnoviny.sk) – Polícia zatiaľ v prípade podozrivých sudcov nevzniesla obvinenie konkrétnej osobe. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Policajného zboru Michal Slivka, ktorý dodal, že polícia bude v prípade nových skutočností verejnosť informovať. Podozrenia vyplynuli z komunikácie Mariana K. cez aplikáciu Threema, v ktorej si údajne písal s bývalou štátnou tajomníčkou rezortu spravodlivosti Monikou Jankovskou.

Ovplyvňovanie prípadov

Okrem iného sa v komunikácii spomína ovplyvňovanie viacerých prípadov napríklad civilný proces o miliónových zmenkách televízie Markíza. Podozrenia preveruje Súdna rada SR, ktorá si už na najbližší štvrtok 14. novembra predvolala ďalších sudcov.

Pre komunikáciu s Marianom K. odstúpili viacerí sudcovia, medzi inými aj šéf Okresného súdu Bratislava III. David Lindtner.

„Pracovná skupina Hmla aj naďalej dokumentuje podozrenia z protiprávneho konania konkrétnych osôb, o vydaní konkrétnych meritórnych rozhodnutí budeme verejnosť informovať,“ uviedol Slivka.

Špeciálny tím Hmla

Ešte koncom augusta tohto roka voči niektorým sudkyniam a sudcovi v tejto súvislosti zasahovala aj Národná kriminálna agentúra (NAKA). Polícia následne zriadila špeciálny vyšetrovací tím s názvom „Hmla“.

Podozrenia preveruje aj Slovenská advokátska komora (SAK). Cez aplikáciu Threema s Marianom K. totiž údajne komunikovalo viacero advokátov a rovnako aj prokurátorov.

Viac k témam: Kočner komunikácia Threema
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA v prípade podozrivých sudcov z Kočnerovej Threemy ešte nevzniesla obvinenie © SITA Všetky práva vyhradené.