Najznámejšieho kritika ruského prezidenta Putina opäť zatkli

Správy Svet

26.12.2019 (Webnoviny.sk) – V Moskve vo štvrtok opäť zatkli najznámejšieho kritika ruského prezidenta Vladimira Putina, blogera a aktivistu Alexeja Navaľného.

Navaľného zatýkajú pravidelne

Nie je zatiaľ jasné, z čoho je podľa ruského režimu podozrivý, keďže k jeho zatknutiu sa oficiálne miesta zatiaľ nijako nevyjadrili.

Navaľného však zatýkajú pravidelne, väčšinou za organizáciu opozičných demonštrácií alebo za účasť na nich. Navaľnyj, ktorý sa venuje predovšetkým odhaľovaniu korupčného pozadia ruských mocnárov, dôverne pozná ruské väznice zvnútra, keďže už nespočetne veľa krát ho odsúdili na tresty v rôznom trvaní.

Zolotovova výzva na súboj

Vo štvrtok ho prišli policajti zatknúť do sídla jeho Nadácie na boj proti korupcii, o čom vzápätí informovala jej hovorkyňa Kira Jarmyš.

Kremeľ sa snaží dohodobo umlčať Navaľného nielen jeho častým väznením, ale napríklad aj tým, že prezident Putin ani nikto z jeho najbližšieho okolia nikdy nezmieňujú jeho meno.

Jednou z mála výnimiek bolo nedávne vyjadrenie šéfa ruskej Národnej gardy a bývalého Putinovho osobného strážcu Viktora Zolotova, ktorý Navaľného vyzval na fyzický súboj a vyhlásil, že z neho narobí „chutný, šťavnatý biftek“.

Viac k témam: ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Najznámejšieho kritika ruského prezidenta Putina opäť zatkli © SITA Všetky práva vyhradené.