Najvyšší súd zrušil väzbu obvinenému z objednávky vraždy na Jahodnej

Slovensko Správy

6.5.2021 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu, ktorým vzal obvineného Radovana V. do väzby. Súd nezistil, že by u obvineného, voči ktorému vzniesli obvinenie ešte v roku 2013, počas jeho doterajšieho trestného stíhania vznikli konkrétne skutočnosti odôvodňujúce dôvody takzvanej útekovej a kolúznej väzby. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová.

Radovana V. zadržali v obci Jaklovce a obvinili ho z objednávky úkladnej vraždy. Mal sa jej dopustiť v štádiu pokusu formou účastníctva ešte v roku 2013 a miestom vraždy mal byť kopec Jahodná pri Košiciach. Najvyšší súd v tomto prípade 14. apríla tohto roku potvrdil 15-ročný trest väzenia Gabrielovi Hojsákovi.

Jeho obžaloba súvisela so streľbou na Mariána K. z Gelnice, ktorá sa odohrala 9. augusta 2013 na ceste z rekreačného strediska Jahodná do Košíc. Gabriel Hojsák bol podľa obžaloby vodičom auta, z ktorého strieľal Róbert Nigut, zvaný Luciano, člen skupiny Róberta Okoličányho.

Viac k témam: súdy, väzba, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd zrušil väzbu obvinenému z objednávky vraždy na Jahodnej © SITA Všetky práva vyhradené.