Na R2 sa čelne zrazil nákladiak s autom, vážne zranený je nevinný vodič (foto)

Slovensko Správy

7.7.2020 (Webnoviny.sk) – Pri čelnej zrážke s nákladným vozidlom sa v pondelok popoludní vážne zranil vodič osobného automobilu pri obci Ožďany v okrese Rimavská Sobota na rýchlostnej ceste R2. Ako informuje Banskobystrické Krajské riaditeľstvo Policajného zboru na sociálnej sieti, vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote začal trestné stíhanie pre prečin ublíženie na zdraví.

„50-ročný vodič z okresu Košice viedol nákladné motorové vozidlo MAN v smere od mesta Rimavská Sobota na Lučenec. Pri prechádzaní pravotočivou zákrutou prešiel cez dvojitú pozdĺžnu súvislú čiaru s vozidlom do protismeru, pričom náhle vošiel do jazdnej dráhy osobnému motorovému vozidlu Volkswagen Passat, ktoré viedol 33-ročný vodič z Oždian. Došlo k čelnej zrážke vozidiel, pričom vodič osobného auta utrpel ťažké zranenia a bol transportovaný vrtuľníkom do nemocnice v Banskej Bystrici,“ popisuje okolnosti nehody polícia s tým, že na mieste nehody bol aj znalec z odboru cestnej dopravy a príčinu nehody vyšetrujú.

Viac k témam: dopravná nehoda, rýchlostná cesta R2
Zdroj: Webnoviny.sk – Na R2 sa čelne zrazil nákladiak s autom, vážne zranený je nevinný vodič (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.