Na Nový rok prišlo v slovenských pôrodniciach na svet niekoľko detí

Slovensko Správy

1.1.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 1. januára 09:55

Prvé dieťa v roku 2020 sa vo Fakultnej nemocnici J. A. Reimana v Prešove narodilo krátko pred jednou hodinou ráno. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa prešovskej nemocnice Renáta Cenková, na II. oddelení gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia sa mamičke Veronike z Lipoviec (okres Prešov) o 0:55 hod. narodil malý Maximilián s hmotnosťou rovných 3000 gramov a výškou 49 centimetrov. „Do rodiny 35-ročnej matky tak spontánnym pôrodom pribudlo už šieste dieťatko,“ prezradila Cenková.

Zara v Košiciach

Prvé dieťa v roku 2020 sa v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura v Košicicach (UNLP) narodilo krátko pred druhou hodinou ráno. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková. Prvá narodená Košičanka v tomto roku sa volá Zara, narodila sa o 1:43 s hmotnosťou 3770 gramov a výškou 48 cm.

Prvým novorodencom v Nemocnici Spišská Nová Ves je v roku 2020 Sára Alexandra. Na svet prišla o 2 hodine 55 minúte. Sára Alexandra sa narodila mamičke Kristíne z Vyšného Slavkova (okres Levoča). Dievčatko meria 50 centimetrov a váži 3 120 gramov.

V Nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota sa prvý novorodenec roku 2020 narodil o 7 hodine 21 minúte. Je ním chlapec Michal, ktorý meria 50 centimetrov a váži 2 670 gramov. Narodil sa 28-ročnej mamičke Martine z Lučenca.

Dievčatko Anna s mierami 52 centimetrov a 3 500 gramov je prvým novorodencom roku 2020, ktoré sa narodilo v Nemocnici Svet zdravia Vranov nad Topľou. O 2 hodine 40 minúte sa narodila 27-ročnej mamičke Veronike z obce Sedliská. Agentúru SITA o tom informovala Jana Fedáková, komunikačná špecialistka skupiny Svet zdravia.

Julinka v Žiline

Prvým novorodeniatkom v roku 2020 narodeným vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina je malá Julinka z Lietavskej Lúčky. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková.

„Julinka prišla na svet presne dve hodiny po polnoci, váži 3 600 gramov a meria 49 centimetrov. Maminka Mária s oteckom Lukášom prišli do žilinskej pôrodnice veľmi rýchlo sanitkou a čoskoro bolo krásne dievčatko prirodzenou cestou na svete. Doma na Julinku čakajú dve krásne sestričky,“ priblížila prvý tohtoročný pôrod v žilinskej nemocnici Záteková.

Prvé dieťa v roku 2020 sa v ružinovskej Univerzitnej nemocnici v Bratislave (UNB) v mestskej časti Ružinov narodilo desať minút po polnoci. Informovala o tom hovorkyňa UNB Eva Kliská. Prvý Bratislavčan roka 2020 sa volá Viliam, váži 3 900 gramov a meria 51 centimetrov.

Počas posledného dňa v roku 2019 bolo v bratislavských pôrodniciach rušno. „V tento deň sa v pôrodniciach UNB narodilo 33 detí; 13 dievčat, 20 chlapcov, medzi narodenými deťmi boli aj dvojičky,“ dodala Kliská.

Viac k témam: novorodenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Nový rok prišlo v slovenských pôrodniciach na svet niekoľko detí © SITA Všetky práva vyhradené.