Na masovom protestnom pochode proti domácemu násiliu sa v Paríži zúčastnili desaťtisíce žien

Správy Svet

23.11.2019 (Webnoviny.sk) – Desaťtisíce žien pochodovali v sobotu Parížom na protest proti domácemu násiliu, problému, ktorý prezident Emmanuel Macron nazval „hanbou Francúzska“. Demonštranti niesli purpurové transparenty v rámci bezprecedentnej kampane na odmietnutie násilia voči ženám a tiež, aby si uctili 130 žien, ktoré podľa aktivistov prišli tento rok vo Francúzsku o život rukou súčasného či bývalého partnera. To predstavuje jedno takéto úmrtie každé dva až tri dni.

Cieľom protestu, ktorý sa konal na Medzinárodný deň eliminácie násilia páchaného na ženách, je zatlačiť na francúzsku vládu predtým, než v pondelok predstaví nové opatrenia na riešenie tejto problematiky.

Úroveň domáceho násilia vo Francúzsku je jednou z najvyšších v Európe, sčasti pre slabú policajnú odozvu na nahlásené prípady. Mnohé zo žien zabitých v tomto roku žiadali predtým políciu o pomoc.

Viac k témam: demonštrácia, domáce násilie, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Na masovom protestnom pochode proti domácemu násiliu sa v Paríži zúčastnili desaťtisíce žien © SITA Všetky práva vyhradené.