Na hraniciach už uznajú aj antigénové testy z Česka a Rakúska, deti do 10 rokov majú výnimku

Slovensko Správy

17.12.2020 (Webnoviny.sk) – Osoby prichádzajúce na územie Slovenska sa okrem PCR testu môžu preukazovať aj negatívnym výsledkom antigénového testu vykonaného na území Česka alebo Rakúska, ktorý nie starší ako 72 hodín.

Po príchode z rizikovej krajiny sa zároveň veková hranica detí pri povinnosti otestovať sa alebo preukazovať sa negatívnym výsledkom testu zvyšuje zo sedem na desať rokov (testovanie detí do desať rokov naďalej môže v odôvodnených prípadoch nariadiť regionálny úrad alebo ošetrujúci lekár). Informovala o tom hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) Daša Račková. Zmeny sú v platnosti od piatka 18. decembra.

Viac o téme: Koronavírus

ÚVZ SR ďalej upozorňuje, že osoby, ktoré prepravujú svojich blízkych z/na medzinárodné letiská na území Česka, Poľska, Maďarska a Rakúska, sa najneskôr pri odchode zo Slovenska musia zaregistrovať na https://naletisko.mzv.sk/. Pri kontrole sa musia preukázať vytlačeným potvrdením tejto registrácie a letenkou prepravovanej osoby alebo jej elektronickou kópiou. Cestu sú povinné vykonať výhradne cez územie členských štátov Európskej únie (EÚ) bez zastavenia (s výnimkou zastavenia na nevyhnutné tankovanie pohonných látok a nástup či výstup prepravovanej osoby).

Viac k témam: antigénové testy, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Na hraniciach už uznajú aj antigénové testy z Česka a Rakúska, deti do 10 rokov majú výnimku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *